Motoryzacyjne fenomeny

Posted: 2 lipca, 2012 in kielce

Mijające, upalne dni obfitowały w niewyjaśnione zjawiska głównie motoryzacyjne. Może to przez gorące powietrze, może przez Święto Kielc ale spotkałem się z kilkoma ciekawostkami.

Pierwszym ewenementem było Święto Kielc. Zachęcony przygotowanymi atrakcjami ale i z powodów losowych ( mieszkanie w bliskiej okolicy deptaku) krążyłem pomiędzy straganami. Pierwszym zjawiskiem byli rowerzyści jeżdżący pomiędzy tłumem. Jestem jak najbardziej za możliwością po Sienkiewicza rowerów ale to była lekka przesada. W sumie człowiek ledwo przejdzie a może rower bez problemu. Rower rowerem przejedzie i spokój. Chwilę później pojawiła się cięższa artyleria. Zwłaszcza w niedzielne południe i popołudnie nasilił się ruch samochodów z przyczepami pomiędzy ludźmi i straganami. Trzeba się spakować, polansować czy co ale jazda przez most na Silnicy gdzie z jednej strony ogródek a z drugiej scena to porażka.

Domyślam się jednak, że to pewnie wina gorąca. Dzisiaj jak zawsze wracałem spacerem z pracy i obserwowałem…

Na ulicy Okrzei ktoś dzielnie ustanowił buspas – bardzo fajne rozwiązanie promujące komunikację miejską itp. Droga tamtędy zajmuje mi około 10 minut, w ciągu których kilkunastu kierowców nie mogło chyba wyjść ze zdziwienia dlaczego wszyscy stoją na pasie obok jak ten całkowicie wolny. Jak na defiladzie wszyscy stoją w szeregu i oglądają cwaniaka, który jedzie buspasem. Zdarzali się goście z zagranicy województwa lecz ramię w ramię doganiały ich rejestracje TK i TKI. Kolejne mistrzostwo chamstwa i cwaniactwa.

Żal

foto by: http://countryartbycharlie.blogspot.com/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s