Kebab zagłębie

Posted: 26 listopada, 2011 in Gotowanie, kielce

Od jakiegoś czasu obserwuję w Kielcach bardzo ciekawy ruch. Znikają pseudokebaby sprzedawane z przyczep kempingowych a na ich miejsce pojawiają się miejsca ciepłe, dające fajny obraz kultury i ludzi. W moim jakże subiektywnym rankingu kebabów w Kielcach trzy pierwsze pozycje zajmują lokale znajdujące się całkiem przypadkiem w mojej okolicy.

Pierwszym miejscem (od jakiegoś czasu będącym na pierwszej pozycji) jest Troy Kebab na Paderewskiego na przeciwko ZDZ. Bardzo dobry kebab z baraniny na kuskusie,falafele czy durum w miłej atmosferze – można powiedzieć rodzinnej. Turecka herbata umila dość krótki czas czekania na danie. Nie do końca wiem jakie są godziny otwarcia ale jeszcze nie trafiłem, żeby było zamknięte. Plus kolejny to dowóz jedzenia np. do firmy a i ostatnio z gratisowa baklawa na osłodę pracy chyba.

Pomiędzy drugim a trzecim lokalem jest niewielka różnica. Saray Kebab na Sienkiewicza 53 to najnowszy lokal w centrum tego typu. Otwarty 24 h na dobę i zlokalizowany w dobrym miejscu. Szeroki wachlarz potraw od kebabów przez bakłażany faszerowane, zapiekanki do humusu. Jak w innych czas umila herbata lecz tutaj zaskoczeniem i wyróżnieniem okazał się jej miętowy (bardzo przeze mnie lubiany) smak.

Jednym z lepszych na początku lokali był Kebab na Paderewskiego tuż obok Wspólnej. Otwarty 24 h na dobę i prawie zawsze ktoś w nim jest. Na początku jeden z moich ulubionych lecz później się trochę jedzenie zepsuło. Widocznie był to chwilowy kryzys bo aktualnie forma wróciła.

Jednym z pierwszych „prawdziwych” kebabów w Kielcach można było zjeść w CH Real. Bardzo dobry ale ceny niestety z kosmosu.

Wszelkie opinie są na podstawie mojego smaku. Jeżeli macie jakieś kontrpropozycje dajcie znać a będą przetestowane 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s